Wydawca treści Wydawca treści

Szkółkarstwo

 

Monitoring wybranych zadań hodowlanych za 2014 r. -> pobierz

 

Szkółkarstwo
Nadleśnictwo Olkusz prowadzi gospodarkę nasienno-szkółkarską poprzez planową działalność związaną ze zbiorem nasion drzew leśnych oraz ich wysiewem na szkółce.
W skład Leśnictwa Szkółkarskiego wchodzą obecnie dwa obiekty:
Hutki- szkółka kulisowa, gruntowa o powierzchni manipulacyjnej 87 ar,
 produkcyjnej 33 ar. Jest to szkółka gruntowa kulisowa w trakcie likwidacji 
Pomorzany- szkółka specjalistyczna, składająca się z:
  • 7 szklarni o powierzchni produkcyjnej 37,1 ara
  • 54 koryt Dünemanna o łącznej powierzchni 77,6 ara
W Leśnictwie Szkółkarskim hoduje się 11 gatunków drzew lasotwórczych i domieszkowych oraz kilka gatunków krzewów. Produkcja specjalistyczna z zakrytym systemem korzeniowym obejmuje średniorocznie  40-50 gatunków drzew i krzewów ozdobnych w ilości 12-15 tys. szt.
Średnia roczna produkcja kształtuje się na poziomie ok. 2,4 mln sadzonek, w tym ok. 120 tys. tzw. sadzonek mikoryzowanych a więc zaszczepionych grzybnią. 

 


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Ogłoszenie o chęci zakupu lasu

Ogłoszenie o chęci zakupu lasu

Nadleśnictwo Olkusz jest zainteresowane zakupem lasów oraz gruntów przeznaczonych do zalesienia.

Właścicieli gruntów zainteresowanych zbyciem nieruchomości prosimy o złożenie stosownego wniosku. Dla ułatwienia udostępniamy niżej do pobrania proponowany wzór takiego  wniosku z minimum informacji, które na tym etapie są nam potrzebne. Na stronie https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy sprawdź czy Twoja nieruchomość leży w zasięgu administracyjnym Nadleśnictwa Olkusz.

W dalszej kolejności Nadleśnictwo rozpatruje wniosek analizując formalnoprawne aspekty możliwości nabycia gruntu. Oceniamy też celowość nabycia nieruchomości w kontekście przydatności gruntu dla Nadleśnictwa dla prowadzenia gospodarki leśnej. Powyższą ocenę wykonamy w oparciu o dane z wniosku. Lokalizacja nieruchomości zostanie przeprowadzona w Geoportalu.

Stan własności nieruchomości jej obciążenia i inne dane ocenimy wg danych zawartych w Elektronicznej Księdze Wieczystej na https://ekw.ms.gov.pl . Upewnij się, że dane tam przedstawione są aktualne.

Jeśli zajdzie taka potrzeba wezwiemy  do uzupełnienie dokumentacji przez właściciela. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku do dalszego procedowania potrzebne będą :

  • aktualny wypis z ewidencji gruntów,
  • aktualny wyrys z mapy ewidencyjnej,
  • aktualne zaświadczenie z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
  • złożenie oświadczenia o pokryciu kosztów sporządzenia wyceny nieruchomości przez rzeczoznawcę majątkowego w razie wycofania się zbywcy z transakcji po zleceniu tej wyceny przez Nadleśnictwo.

Nabycie nieruchomości może dojść  do skutku po uzyskaniu przez Nadleśniczego  zgody Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. W dalszej kolejności Nadleśnictwo zleca wycenę nieruchomości – cena nabycia nie może być wyższa niż  wartość wynikająca z wyceny.

Po uzgodnieniu ceny sprzedaży następuje finalizacja transakcji u notariusza.

Koszty notarialne pokrywa sprzedający.

 

Osoby zainteresowane sprzedażą lasu zapraszamy również do kontaktu:

tel. 32 643 04 45  , joanna.baran@katowice.lasy.gov.pl